Karaman'da ev yangını

Karaman'da ev yangını
Karaman'da ev yangını
- Ermenek ilçesindeki ahşap evde çıkan yangında 2 kız kardeş öldü - Ölen kız kardeşlerin, alevler büyümeden anneannelerini evden çıkardıkları, eşyalarını almak için tekrar girdikleri evden çıkamadıkları belirtildi

KARAMAN (AA) - Ermenek ilçesinde ahşap evde çıkan yangında 2 kız kardeş hayatını kaybetti.

Kayaönü köyünde Gümüş Acar'a (75) ait 2 katlı ahşap evde henüz belirlenemeyen nedenle yangın çıktı. Alevlerin sardığı evde oturan Gülsüm (18) ve kardeşi Fatma Yağız (19), anneanneleri Gümüş Acar'ı dışarı çıkardı. Daha sonra eşyalarını almak için tekrar eve giren kardeşler, hızla yayılan alevlerin arasında kaldı. Bu sırada büyüyen yangın, bitişikteki 2 eve de sıçradı.

İhbar üzerine olay yerine gelen itfaiye ekipleri, yaklaşık 4 saatlik çalışma sonucu yangını söndürdü. Ekiplerce evden çıkarılan Gülsüm ve Fatma Yağız kardeşlerin cesedi, Ermenek Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı.

Cesetlerin çıkarılışı sırasında anneanne Gümüş Acar ile kız kardeşlerin yakınları gözyaşlarına boğuldu.

- Üniversiteyi kazandığı haberini vermek için anneannesine gitmiş

Daha önce babalarını kaybeden ve Kayaönü'nün bitişiğindeki Çamlıca köyünde anneleriyle yaşayan kız kardeşlerden Gülsüm Yağız'ın, bu sene Adıyaman Üniversitesini kazandığı belirtildi.  Genç kızın, üniversiteyi kazandığı müjdesini vermek için kardeşiyle birlikte dün anneannesinin evine gittiği ifade edildi.

Olayın görgü tanıklarından Hasan Acar, gazetecilere yaptığı açıklamada, alevleri gördüklerinde ilk olarak Orman Müdürlüğü ile Ermenek Belediyesi ve jandarmayı arayarak yardım istediğini belirtti.

Yanan evin sahibi yaşlı kadını, torunları Gülsüm ve Fatma'nın evden çıkardığını ifade eden Acar, "Sonra tekrar eşyalarını almak için eve girmişler ve bir daha çıkamamışlar. Gülsüm ve Fatma Çamlıca köyünde otururlar" dedi.


  ETİKETLER:

  Adıyaman

  ,

  Kız

  ,

  orman

  ,

  genç

  ,

  gümüş