Karaman'da İl İdare şube başkanları toplantısı

Karaman'da İl İdare şube başkanları toplantısı
Karaman'da İl İdare şube başkanları toplantısı
- Vali Murat Koca: "Kamuda çalışan ve kamu görevi yapan tüm çalışanlar üzerine düşen görevi en iyi şekilde yapmakla mükelleftir"

KARAMAN (AA) - Karaman İl İdare şube başkanları toplantısı Vali Murat Koca, başkanlığında yapıldı.

Vali Koca, Valilik toplantı salonunda yapılan toplantıda, kamuda çalışan ve kamu görevi yapan tüm çalışanların üzerine düşen görevi en iyi şekilde yapmakla mükellef olduğunu söyledi.

Koca, vatandaş mağduriyetinin yaşanmaması için taleplerin kanunlar ve mevzuatlar doğrultusunda yerinde ve titizlikle incelenerek yasal süresi içerisinde cevabının verilmesi gerektiğini belirtti.

Kamu hizmetlerinin zamanında ve en iyi şekilde yürütülmesinin kaliteli hizmet anlayışı ile birebir ilişkili olduğunu dile getiren Vali Koca, bu yüzden vatandaş odaklı kaliteli hizmet konusunda belli bir standartın yakalanması gerektiğini ifade etti.

Kamu kurumunda çalışan tüm personelin kaliteli, hızlı ve sağlıklı hizmet verme noktasında daha verimli çalışmaları gerektiğini söyleyen Vali Koca, "Hepimiz kamu görevi yapıyoruz ve kamuya karşı belli sorumluluklarımız var. Bu bilinç içerisinde işimizi layıkıyla yapmak ve yaptığımız işin hakkını vermek zorundayız. Bu nedenle kamu personelinin vatandaşa hizmet verme noktasında daha dikkatli ve daha verimli çalışması gerekiyor" dedi. 

Birim Müdürlerinin kamuya yönelik olarak hizmet verme noktasında kendi bünyesinde çalışanlarıyla bir araya gelerek durum değerlendirmesini yapmaları gerektiğini, bunun da daha kaliteli ve daha hızlı hizmet anlamına geldiğini vurgulayan Vali Koca, yapılan işlerin de denetiminin sağlıklı bir şekilde yapılmasını belirterek, hizmet noktasında personel eksikliği hissedilen yerlerde bu eksikliğin giderilerek verilen hizmetlerin daha iyi yürütülmesini ifade etti. 

Toplantıya, İl Jandarma Komutanı Jandarma Kıdemli Albay Mustafa Akış, Vali yardımcıları ile daire müdürleri katıldı.