Karaman'da işçi konutlarında çalışmalar başladı

Karaman'da işçi konutlarında çalışmalar başladı
Karaman'da işçi konutlarında çalışmalar başladı
KARAMAN (AA) - Karaman Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan, Karaman Belediyesi ve TOKİ işbirliğiyle hayata geçirilen işçi konutlarında çalışmaların...

KARAMAN (AA) - Karaman Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan, Karaman Belediyesi ve TOKİ işbirliğiyle hayata geçirilen işçi konutlarında çalışmaların başladığını bildirdi.

Çalışkan, Gevher Hatun Mahallesi'nde yapılan çalışmaları yerinde inceledi. Çalışkan, gazetecilere yaptığı açıklamada, projenin ilk etabında 428 konutun yapılacağını belirtti.

Yüklenici firmanın TOKİ konutlarında ilk etap çalışmalarına başladığını ifade eden Çalışkan, şunları kaydetti: 

"Ayrıca belediyemiz Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü'ne bağlı ekipler, konutlar için gerekli olan içme suyu şebekesi çalışmalarına başlamışlardır. 32 derslikli ilköğretim okulu, 300 kişi kapasiteli cami, spor sahaları, fitness alanları, yeşil alan ve parklar, çocuk oyun alanları bulunacak. Bu bölgede 5 bin konutluk bir alan ayırdık. Bir kaç etapla 5 bin konut yapmayı hedefliyoruz. Bu konutları sadece OSB çalışanları ile sınırlı tutmayacağız. Karaman'da en az 1 yıldır sigortalı olarak çalışan vatandaşlarımız, bu imkandan faydalanabilecekler." 

TOKİ konutlarına, yeni müracaat alınıp alınmayacağı konusunda vatandaşların sıklıkla soru yönelttiğini söyleyen Çalışkan, "Şu aşamada yeni talepler alınmamaktadır. Yeni talepler alınacağında vatandaşlarımıza geniş kapsamlı duyurularımızı yapacağız" dedi. 
 


  ETİKETLER:

  OSB

  ,

  spor

  ,

  Belediye

  ,

  Oyun

  ,

  Çocuk

  ,

  Cami

  ,

  Konut

  ,

  fitness