Karaman'da kamu yöneticilerine uygulama eğitimi verildi

Karaman'da kamu yöneticilerine uygulama eğitimi verildi
Karaman'da kamu yöneticilerine uygulama eğitimi verildi
KARAMAN (AA) - Karaman'da Valilik tarafından kamu yöneticilerine 4483 sayılı kanunun uygulama eğitimi verildi.Valilik Toplantı Salonunda düzenlenen...

KARAMAN (AA) - Karaman'da Valilik tarafından kamu yöneticilerine 4483 sayılı kanunun uygulama eğitimi verildi.

Valilik Toplantı Salonunda düzenlenen eğitimde, katılımcılara, 4483 sayılı Memurlar ve Diğer Kamu Görevlilerinin Yargılanması Hakkında Kanun ile ilgili bilgiler verildi.

Karaman Valisi Murat Koca, burada yaptığı konuşmada, kamusal alanda görev yapan kamu görevlilerinin zaman zaman haklarında memnuniyetsizliği ifade eden çeşitli şikayetlerle karşı karşıya kalabileceğini belirtti. 

Koca, ön inceleme sonucu soruşturma açılmasını gerektirecek durumlarda yapılması gerekenin isnat edilen suçun ya da suçların net olarak ortaya konulması ve somutlaştırılması olduğunu dile getirdi.

Net olarak ortaya konulmayan ve muğlak ifadelerle yapılan bir soruşturmanın sağlıklı ve adil sonuçlar vermeyeceğini ifade eden Koca, şunları kaydetti:

"Bu işin hem hukuki boyutu hem de insani boyutu var. Kişinin işlemediği bir suçtan dolayı haksızlığa maruz kalması ne kadar çirkin ise bir suçluyu da masum ve mazlum göstermekte o kadar yanlış olur. Bu yüzden soruşturmaya tabi olan olayın somut ifadelerle net olarak ortaya konması gerektiğini ve sonrasında kronolojik bir dizin halinde kanun ve mevzuatlara göre rapor düzenlenmesi gerekir."

Konuşmanın ardından Vali Yardımcısı Kenan Eskin, 4483 sayılı kanunun amacı ve kapsamını içeren bir sunum gerçekleştirdi.
 


  ETİKETLER:

  Kamu

  ,

  Soruşturma

  ,

  zaman

  ,

  rapor

  ,

  Karşı

  ,

  İnceleme