Karaman'da "Kat'ı Sanatı" sergisi açıldı

Karaman'da "Kat'ı Sanatı" sergisi açıldı
Karaman'da "Kat'ı Sanatı" sergisi açıldı
KARAMAN (AA) - Karaman Halk Eğitim Müdürlüğü ve Karaman Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğünce Kat'ı Sanatı Sergisi açıldı.Karaman Valisi...

KARAMAN (AA) - Karaman Halk Eğitim Müdürlüğü ve Karaman Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğünce Kat'ı Sanatı Sergisi açıldı.

Karaman Valisi Murat Koca, Taş Bina'da açılan sergi açılışında, kağıt ve deriye, oyma ve kesme yöntemiyle yapılan süsleme sanatının Karaman'a getirilmesinin kültür anlamında önemli olduğunu belirtti.

Kat'ı sanatının zor bir sanat olduğunu ifade eden Koca, şunları kaydetti:

"Kağıt deriyi oyma ve kesme yöntemiyle yapılan üç boyutlu Kat'i sanatı ürünlerinin sergilendiği güzel bir ortamdayız. Gerçekten yoğun bir emek zevk ürünü olan eserlerin hepsi birbirinden güzel. Ülkemizde az sayıda kursu açılan ve unutulmaya yüz tutmuş bu geleneksel sanatımızı, Karaman'a getiren ve Halk Eğitim Müdürlüğü Kat'i Sanatı Usta Öğreticisi Neşe Pekcan'a teşekkür ederim. Kursa katılanları tebrik ediyor, çalışmalarında başarılar diliyorum."

Konuşmaların ardından sergi açılarak eserler vatandaşların beğenisine sunuldu. Serginin bir ay süreyle açık kalacağı öğrenildi.