Karaman'da köprülü kavşak çalışmaları

Karaman'da köprülü kavşak çalışmaları
Karaman'da köprülü kavşak çalışmaları
KARAMAN (AA) - Karaman Belediyesi, trafiğin yoğun olduğu önemli güzergahlar üzerindeki kavşakları yeniden tasarlıyor. Şehir merkezinde bulunan...

KARAMAN (AA) - Karaman Belediyesi, trafiğin yoğun olduğu önemli güzergahlar üzerindeki kavşakları yeniden tasarlıyor. 

Şehir merkezinde bulunan bisikletli, zembilli ve piri reis vadisi kavşakları projelendirilerek köprülü kavşak olacak.  

Projeleri hazırlanan kavşak düzenleme çalışmaları kapsamında, alt ve üst geçitlerle trafik daha güvenli hale gelecek. 

Karaman Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan, yaptığı açıklamada, kavşakların tamamlanmasıyla ulaşımın daha kolay ve güvenli olacağını söyledi. 

Çalışmaların kısa sürede başlayacağını ifade eden Çalışkan, şunları kaydetti:

" Sanayi , Üniversite ve Devlet Hastanesine ulaşımın sağlandığı ana yollar üzerinde bulunan kavşakları yeniden düzenliyoruz. Özellikle hastaneye hızlı ve güvenli ulaşım için gerekli olan bir çalışma yürütüyoruz. Örneğin; Alparslan Türkeş Bulvarından gelerek hastaneye gitmek isteyen bir vatandaşımız, sanayi yolundan dolaşmak zorunda kalıyordu. Zembilli kavşağını çalışmasında, yapacak olduğumuz köprü ile Taptuk Emre Mahallesi'ne direk geçişi sağlayacağız. Diğer yandan Bisikletli Kavşak üzerindeki düzenleme çalışması dahilinde sürücülere alttan ve üstten geçiş imkanı sunacağız. Böylece bu kavşaktaki kaza oranını en az seviyeye indirmeyi hedefliyoruz. Bir diğer kavşak çalışmamız da Piri Reis Vadisi'nin yanındaki kavşak. Bu kavşakta da sürücülere alttan ve üstten geçiş imkanı vermek sureti ile trafiği daha güvenli hale getireceğiz."