Karaman'da kurumlar arası futbol turnuvası

Karaman'da kurumlar arası futbol turnuvası
Karaman'da kurumlar arası futbol turnuvası
KARAMAN (AA) - Karaman Belediyesi Kent Konseyi Spor Meclisi ile Karaman Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü işbirliğinde düzenlenen kurumlar...

KARAMAN (AA) - Karaman Belediyesi Kent Konseyi Spor Meclisi ile Karaman Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü işbirliğinde düzenlenen kurumlar arası futbol turnuvası başladı. 

Karaman Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan, Yunus Kent Spor Sahası'nda düzenlenen açılış maçında yaptığı konuşmada, düzenlenen turnuvaya yoğun katılımın olduğunu söyledi.

Takımlara başarılar dileyen Çalışkan, "Kamu kurumlarımız, sivil toplum kuruluşlarımız, eğitim kurumlarımız turnuvaya büyük ilgi göstermiş durumda. Katılımcı bütün takımlara başarılar diliyorum. Spor demek birlik ve beraberlik demektir. Bu amaçla düzenlenen bu güzel organizasyon boyunca birlik beraberlik ve kardeşliğimizin hakim olmasını temenni ediyorum" dedi.

Konuşmaların ardından Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi ile Devlet Demir Yolları maçının başlama vuruşunu Belediye Başkanı Çalışkan ve İl Emniyet Müdürü Mehmet Şahne yaptı.

27 takımın 7 grupta mücadele vereceği turnuvada; 6 grup dörderli takım olurken 7. grup 3 takım olarak yer alıyor. Gruplardan birinci ve ikinci olarak tamamlayan takımlar bir üst eleme turuna yükselecek.