Karaman'da öğrencilerden "Konuşan Duvarlar" projesi

Karaman'da öğrencilerden "Konuşan Duvarlar" projesi
Karaman'da öğrencilerden "Konuşan Duvarlar" projesi
KARAMAN (AA) - Karaman Anadolu Lisesi öğrencileri, hazırladıkları "Konuşan Duvarlar" projesi kapsamında hadis ve ayetlerden derlenen sözleri okulun...

KARAMAN (AA) - Karaman Anadolu Lisesi öğrencileri, hazırladıkları "Konuşan Duvarlar" projesi kapsamında hadis ve ayetlerden derlenen sözleri okulun duvarlara astı.

Etkinlik kapsamında hadis ve ayetlerden derlenen 104 anlamlı söz, okul içinde merdiven, kapı, koridor ve kantinde duvarlara asıldı.

Proje sorumlusu Lisenin Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni Şenol Güleç, yaptığı açıklamada, görsel halde hazırlanan sözler ile öğrenciler üzerinde olumlu davranışlar kazandırmayı amaçladıklarını söyledi.

Öğrencilerin teneffüs, okul giriş ve çıkış saatlerinde sözlere ilgisinin büyük olduğunu belirten Güleç, "Ayet ve hadislerimizden derlediğimiz 104 anlamlı kısa seçerek duvarlara astık. Bunun için bir haftalık çalışmamız oldu. Okul içinde öğrencilerimiz adına olumlu tepkilerle karşıladık. Sözlerin anlam ve derinliğinde güzel mesajların verilmesi için yardımcı olduk Böylece öğrencilerimizin olumlu davranış ve tutumlarını daha da artırma ve kazanma adına güzel bir çalışmada yer aldık" dedi.


  ETİKETLER:

  Anadolu

  ,

  Ahlak

  ,

  Proje

  ,

  Sözler

  ,

  Kapı

  ,

  Okul