Karaman'da öğrencilere flor vernik uygulaması başladı

Karaman'da öğrencilere flor vernik uygulaması başladı
Karaman'da öğrencilere flor vernik uygulaması başladı
KARAMAN (AA) - Karaman Halk Sağlığı Müdürü Dr. Ali Rıza Altunsoy, anasınıfı ve ilkokul 1.sınıf öğrencilerine koruyucu flor vernik uygulamasının...

KARAMAN (AA) - Karaman Halk Sağlığı Müdürü Dr. Ali Rıza Altunsoy, anasınıfı ve ilkokul 1.sınıf öğrencilerine koruyucu flor vernik uygulamasının başladığını bildirdi.

Altunsoy, yaptığı yazılı açıklamada, Kasım ayı itibarıyla anasınıfı ve 1. sınıf öğrencilerine ağız ve diş sağlığı eğitimlerine, ağız ve diş sağlığı taramalarına ve koruyucu flor vernik uygulamalarına başlandığını belirtti.

Uygulama ile çocukların daha sağlıklı dişlere sahip olacağını ifade eden Altunsoy, şunları kaydetti:

"Bu program kapsamında öğrencilerimizin ağız ve diş sağlığına daha fazla önem vermelerini, doğru diş fırçalama teknikleriyle günde 2 defa fırçalama alışkanlığı kazandırmak amaçlanıyor. Genel vücut ve ağız diş sağlığını olumsuz etkileyecek zararlı besinlerden uzak durmalarını sağlamak ve aynı zamanda diş yapısını çürüklere karşı daha dirençli olması sağlayan koruyucu flor vernik uygulamalarıyla birlikte çocuklarımızın gelecekte sağlıklı dişlere sahip olması amaçlanmaktadır. Programımız 2. dönemde devam edecek. İlimizdeki tüm anasınıfı ve birinci sınıf öğrencilerimize ulaşılması hedeflenmektedir."