Karaman'da yaban domuzu sürek avı düzenlendi

Karaman'da yaban domuzu sürek avı düzenlendi
Karaman'da yaban domuzu sürek avı düzenlendi
KARAMAN (AA) - Karaman'da ekili alanlara zarar veren yaban domuzları için süre avı düzenlendi.Yaban domuzlarına karşı Kazımkarabekir ilçesinde,...

KARAMAN (AA) - Karaman'da ekili alanlara zarar veren yaban domuzları için süre avı düzenlendi.

Yaban domuzlarına karşı Kazımkarabekir ilçesinde, merkez av komisyonu ve Orman ve Su İşleri Karaman Şube Müdürlüğü işbirliği ile gerekli emniyet tedbirleri alınarak Karaman İl Gıda , Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü organizasyonunda sürek avı düzenlendi. 

İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Ahmet Haşim Keskin, yaptığı açıklamada, Bitki Sağlığı Uygulama Programı doğrultusunda yaban domuzlarının bağ, bahçe ve tarlalarında zirai üretime zarar verdiğinin tespit edildiği yerlerde profesyonel avcıların avlanması ile domuz popülasyonunun zarar eşiğinin altında tutulması amacıyla sürek avları düzenlendiğini belirtti.

Sürek avı çalışmalarının devam edeceğini ifade eden Keskin, şunları kaydetti:

"Kazımkarabekir İlçemizde Merkez Av Komisyonu kararları doğrultusunda Orman ve Su İşleri Karaman Şube Müdürlüğü işbirliği ile gerekli emniyet tedbirleri alındı. 29-30 Ağustos Cumartesi ve Pazar günü yapılan sürek avında 19 adet yaban domuzu itlaf edildi. Bu bağlamda önümüzdeki günlerde ekonomik zarar eşiğinin üzerinde zarar gören köylerde sürek avı çalışmalarımız devam edecektir."


  ETİKETLER:

  Pazar

  ,

  Tarım

  ,

  gıda

  ,

  ağustos

  ,

  orman

  ,

  emniyet

  ,

  Karşı