Karaman'da Yetimler Günü'nde yetimlere iftar

Karaman'da Yetimler Günü'nde yetimlere iftar
Karaman'da Yetimler Günü'nde yetimlere iftar
KARAMAN (AA) - Karaman Cihannüma Derneği Şubesi ile Karaman İnsani Yardım Vakfı (İHH) Hatuniye Medresesinde yetim çocukları ve ailelerini iftar...

KARAMAN (AA) - Karaman Cihannüma Derneği Şubesi ile Karaman İnsani Yardım Vakfı (İHH) Hatuniye Medresesinde yetim çocukları ve ailelerini iftar programında ağırladı.

Kur'an-ı Kerim tilavetinin ardından konuşma yapan Karaman Cihannüma Derneği Şube Başkanı Cahit Suci, katılımcılara teşekkür etti.

Ramazan ayının 15. günü dünya yetimler günü olması nedeniyle Cihannüma Derneğinin temmuz buluşmasını, yetimler ve aileleriyle birlikte yapmak istediklerini ifade eden Suci, şunları kaydetti:

"Bu sofrada yetim kardeşlerimizle ailelerini ağırlamaktan son derece memnunuz. Allah sizlerden razı olsun. Tabi bu yetim kardeşlerimizi bizlerle buluşturan Karaman İHH İnsani Yardım Vakfı yöneticilerine teşekkür ediyorum. Bugün yeryüzü her zamankinden daha fazla değişmeye muhtaç. Yeryüzünü 19 ve 20. yüzyıllarda hakim uygarlık olan, batı uygarlığı mahvetmiştir. Dolayısıyla bu yeryüzü, değişmeye muhtaçtır. Batı uygarlığı insanlığı çürütmüştür. Batı uygarlığı insanlığı, insani değerleri çürütmüştür. Batı uygarlığı iflas etmiştir. Suriye 'de iflas etmiştir. Onların dünya insanlığına sunabilecekleri hiçbir şey kalmamıştır. Bizler yeniden yeryüzünü değiştirmek mücadelesine girişmeliyiz. Bu iradeyi ortaya koymak zorundayız."