Karaman'da yetiştirilen 15 kilogram pancarlar şaşırttı

Karaman'da yetiştirilen 15 kilogram pancarlar şaşırttı
Karaman'da yetiştirilen 15 kilogram pancarlar şaşırttı
- Merkeze bağlı Sudurağı beldesinde bir çiftçi, 13 ila 15 kilogram arasında değişen ağırlıklarda dev pancarlar yetiştirdi

KARAMAN (AA) - Karaman'ın merkeze bağlı Sudurağı beldesinde bir çiftçinin yetiştirdiği 13 ila 15 kilogram arasında değişen ağırlıklardaki pancarlar, görenleri şaşırttı.

Fehmi Koçak (63), AA muhabirine yaptığı açıklamada, 50 yıldır çiftçilik yaptığını söyledi. Bu sezon hasat yaparken büyük pancarları görünce çok şaşırdığını dile getiren Koçak, "Her yıl pancar ekiyoruz. Geçtiğimiz sene yaklaşık 11 kilogram pancar yetiştirmiştim. Bu sene, pancarları söktüğümüzde büyük pancarların olduğunu fark ettim ve çok şaşırdım" dedi.

Ağırlıkları 13 ila 15 kilogram arasında değişen pancarları görenlerin şaşkınlıklarını gizleyemediğini belirten Koçak, dev pancarları incelenmesi için şeker fabrikasına götüreceğini belirtti.

Pancar yetiştirirken suni ve hayvansal gübre kullandığını aktaran Koçak, "Bu sene yetişen pancardan oldukça memnunum. Fiyatlar da geçen seneye göre oldukça güzel. Büyük pancarları görünce çok sevindim. Dönümden 18 ton beklerken 25 tonun üzerinde verim aldık" diye konuştu.