Karaman'da yunus timleri göreve başladı

Karaman'da yunus timleri göreve başladı
Karaman'da yunus timleri göreve başladı
KARAMAN (AA) - Karaman'da İl Emniyet Müdürlüğü bünyesinde görev yapacak motosikletli yunus timleri göreve başladı.Karaman Valisi Murat Koca, Piri...

KARAMAN (AA) - Karaman'da İl Emniyet Müdürlüğü bünyesinde görev yapacak motosikletli yunus timleri göreve başladı.

Karaman Valisi Murat Koca, Piri Reis Kültür Merkezi önünde düzenlenen sertifika töreninde yaptığı konuşmada, kurulan yunus timlerinin Karaman'a hayırlı olmasını diledi.

Kurulan yunus timiyle Karaman'ın bir eksikliğinin daha giderildiğini ifade eden Koca, "İnsanlar kural ihlali yapan yada suç işleyen insanlar güvenlik kuvvetlerine yakalanmamak için kaçma yolunu tercih ediyordu. Dört tekerli araçlarla bunları takip etmeniz oldukça zor ama bundan sonra suçlular kaçarlarken bir daha düşünecekler. Yakalanma oranı eskiyle kıyaslandığı zaman son derece yüksek olacak" dedi.

İl Emniyet Müdürü Mehmet Şahne ise 16 kursiyerin sertifika almaya hak kazandığını belirterek, "Eğitimini tamamlamış 16 personelle motosiklet timlerini faaliyete geçiriyoruz. Eğitim veren eğitimcilerimize teşekkür ediyorum. Yunus timlerimizi Karaman'ın bir değeri bir katkısı olarak asayişe destek vermesi amacıyla hizmete sunduk. Karaman'a, teşkilatımıza hayırlı olsun" diye konuştu.

Konuşmaların ardından kursiyerlere sertifikaları Vali Koca tarafından takdim edildi.

Program yunus timlerinin gösterisi ile sona erdi.