Karaman'daki cinayet

Karaman'daki cinayet
Karaman'daki cinayet
- Ermenek ilçesinde boşandığı eşi tarafından öldürülen Şerife Ş'nin, polise "ölüm tehdidi" aldığı yönünde başvuruda bulunduğu öğrenildi

KARAMAN (AA) -  Ermenek ilçesinde boşandığı eşi ile 4 akrabasını öldüren kişinin, öncesinde eşine tehdit mesajı attığı belirtildi.

Alınan bilgiye göre yaklaşık 2 yıl önce evlenen H.N (25) ile Şerife Ş (20), son zamanlarda şiddetli geçimsizlik yaşıyordu. İddialara göre bir süredir işsiz olan H.N, sürekli alkol alıp eşi Şerife Ş. ile tartışıyordu. Şerife Ş, yaşadıklarını babasıyla paylaşmasının ardından boşanma davası açtı. 15 gün önce eşinden boşanan ve 1,5 yaşındaki oğluyla babasının evine yerleşen Şerife Ş, bahçelerinde yetiştirdiği sebzeleri satmak için Ermenek merkezindeki pazara gitti.

Aynı gün eski eşi H.N cep telefonundan, "Size 24 saat müsaade, ya çocuğumu gösterirsiniz ya da hepinizi öldürürüm" mesajı attı. Ölüm tehdidi aldığı gerekçesiyle polise başvuran Şerife Ş, akşam saatlerinde baba evine geldi. Bu sırada Şerife Ş ile görüşmek için kayınvalidesinin evine gelen H.N, av tüfeğiyle bahçedeki kayınvalidesi ve yeğenini vurdu. Daha sonra eşiyle konuşmak için yukarı çıkan H.N, 1,5 yaşındaki oğlunun gözü önünde Şerife Ş. ile 2 baldızını öldürdü.

H.N, daha sonra polise teslim oldu.

Bir süredir işsiz olan H. N'nin lokantada aşçılık yapan annesinin harçlıklarıyla geçindiği öğrenildi. Cinayetin ardından H.N'nin ailesinin ilçeyi terk ettiği öne sürüldü. 

Öte yandan öldürülen kişilerin yakınları, cesetlerin bulunduğu Ermenek Devlet Hastanesi önünde toplandı. Çevik Kuvvet ekipleri hastane çevresinde güvenlik önemleri aldı. 

Cesetlerin buradaki incelemenin ardından Karaman Devlet Hastanesi morguna gönderileceği bildirildi.


  ETİKETLER:

  Çevik Kuvvet

  ,

  Akşam

  ,

  güvenlik