Karma el sanatları sergisi açıldı

Karma el sanatları sergisi açıldı
Karma el sanatları sergisi açıldı
KARAMAN (AA) - Karaman Belediyesi ve Halk Eğitim Merkezi işbirliği ile Mümine Hatun Kültür Merkezi kursiyerlerinin eserlerinin sergilendiği "El...

KARAMAN (AA) - Karaman Belediyesi ve Halk Eğitim Merkezi işbirliği ile Mümine Hatun Kültür Merkezi kursiyerlerinin eserlerinin sergilendiği "El Sanatları Karma Resim Sergisi" açıldı.

Mümine Hatun Hanımlar Lokali sergi salonunda düzenlenen serginin açılışında konuşan Karaman Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan, üreten, üretirken de kültürümüzün temelini oluşturan eserlerin gelecek nesillere anlatılmasını sağlayan hanımların her zaman destekçisi olduklarını, olmaya da devam edeceklerini söyledi.

Her mahallede hanımların faaliyetlerini sürdürebilecekleri merkezler yapılacağını ifade eden Çalışkan, şunları kaydetti:

"Geçtiğimiz ay mülkiyeti belediyemize ait olan ve vatandaşlarımızın Kent Düğün Salonu diye bildiği binada düzenleme çalışmalarına başlamıştık. Bu çalışmalarda sona yaklaştık. Bu binayı hanımlarımızın gerek el sanatları kursları, gerekse spor aktiviteleri yapabilecekleri şekilde yeniden düzenliyoruz. Hizmete sunacağımız bu yeni hanımlar lokali ve spor merkezimiz sayesinde civarda yaşayan hanım kardeşlerimiz kurs ve spor aktivitelerine kavuşmuş olacaklar. Hedefimiz bir kaç yıl içerisinde buna benzer sosyal tesislerin sayısını artırmaktır." 

Çalışkan, hanımların yanı sıra gençler için de bilgi evleri açacaklarını, bu evlerde kütüphaneler, bilgisayarlar, eğitim seminerleri gibi bilgiye dayalı birçok imkanı gençlerle buluşturmayı hedeflediklerinin altını çizdi.

Sergi açılışına Çalışkan'ın yanısıra, AK Parti Karaman Milletvekili Recep Şeker, kursiyerler ve aileleri ile çok sayıda vatandaş katıldı.