Karnesini alıp babasının mezarına gitti

Karnesini alıp babasının mezarına gitti
Karnesini alıp babasının mezarına gitti
- Karaman'ın Ermenek ilçesindeki maden kazasında hayatını kaybeden işçilerden Tezcan Gökçe'nin ilkokul 4. sınıfa giden oğlu Recep, karnesini aldıktan sonra babasının mezarına gitti - Mezarı başında babasına seslenen Recep: - "Baba bak, sana karnemi getirdim. Derslerim çok iyi. Teşekkür belgesi de aldım. Senin beni duyduğunu biliyorum. Okuyup mühendis olacağım"

KARAMAN (AA) - Karaman'ın Ermenek ilçesindeki  maden kazasında yaşamını yitiren işçilerden Tezcan Gökçe'nin ilkokul 4. sınıfa giden oğlu Recep, karnesini aldıktan sonra babasının mezarı başında dua etti. 

Ermenek'teki maden faciasında hayatını kaybeden işçilerin karne alan çocukları, buruk sevinç yaşadı. Yaşamını yitiren işçilerden Tezcan Gökçe'nin, ilkokul 4. sınıfında okuyan oğlu Recep de karne sevincini buruk yaşayanlardan. 

Recep Gökçe, karnesini aldıktan sonra sevincini annesi Ayşe, dedesi Recep ve ninesi Ayşe Gökçe ile paylaştı. Recep, karnesi ile aldığı teşekkür belgesini annesi, dedesi ve ninesine göstererek ellerini öptü.

Kazanın olduğu günlerde; "Oğlum yüzme de bilmezdi, suyun içinde ne yaptı?" sözleriyle tüm Türkiye 'yi duygulandıran maden işçisi Tezcan Gökçe'nin annesi Ayşe Gökçe, torununun karnesini görünce duygulandı.

Torununun büyüyüp mühendis olacağını ifade eden babaanne Gökçe, "Mühendis olunca bana bakacak. Keşke oğlum da burada olsaydı. O da çok sevinirdi. Ne yapalım, yapacak bir şey yok. Torunumun dersleri çok iyi. Hep derslerine iyi çalışacak. Biz şimdi torunlarımız için yaşıyoruz" dedi.

Anne Gökçe ise oğlunun teşekkür belgesi alarak kendilerini sevindirdiğini dile getirerek, "Babası da olsa, daha mutlu olurduk. Diğer çocuklar karne aldı, babalarına gösterdiler. Benim çocuğum gösteremedi" diye konuştu.

- "Baba bak, sana karnemi getirdim"

Recep Gökçe daha sonra annesi, kardeşi, dedesi ve ninesi ile babasının mezarına gitti. Mezarı başında babasına seslenen Recep, "Baba bak, sana karnemi getirdim. Derslerim çok iyi. Teşekkür belgesi de aldım. Senin beni duyduğunu biliyorum. Okuyup mühendis olacağım" dedi.

İşçi Tezcan Gökçe'nin annesi Ayşe Gökçe de oğlunun mezarı başında ağlayarak, dua etti.