Kazım Karabekir Paşa'nın vefatının 67. yıl dönümü

Kazım Karabekir Paşa'nın vefatının 67. yıl dönümü
Kazım Karabekir Paşa'nın vefatının 67. yıl dönümü
KARAMAN (AA) - Karaman'ın Kazımkarabekir ilçesinde Kazım Karabekir Paşa'nın vefatının 67. yıl dönümü dolayısıyla anma töreni...

KARAMAN (AA) - Karaman'ın Kazımkarabekir ilçesinde Kazım Karabekir Paşa'nın vefatının 67. yıl dönümü dolayısıyla anma töreni düzenlendi.

Kazımkarabekir Parkı'nda düzenlenen anma programında ilk olarak Kazımkarabekir anıtına çelenk sunuldu.

Belediye Başkanı Ali İhsan Alanlı, yaptığı konuşmada, canları pahasına savaşan Mustafa Kemal ve Kazımkarabekir'in silah arkadaşlarının, Türk milletine topraklarında hür ve bağımsız şekilde inancını rahatlıkla yaşama imkanı sunduğunu söyledi.

Böyle önemli kişileri anmanın güzel olduğunu belirten Alanlı, "Ama esas olan taşıdıkları idealleri, beyinlerimize ve gönüllerimize kazımanın daha önemli olduğunu unutmamalıyız. Görevimiz ilçemizi ve vatanımızı onların hatırasına hürmeten, gelecek nesillerimize daha güzel, daha güçlü şekilde teslim etmek için çalışmaktır" diye konuştu.

Kombassan Vakfı tarafından bastırılan "Kazımkarabekir Paşa'ya Vefa" isimli kitap  protokol üyelerine dağıtıldı.

Anma etkinliğine Karaman Valisi Murat Koca, Garnizon Komutanı Jandarma Kıdemli Albay Mustafa Akış, Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan, Kazımkarabekir Kaymakamı Mehmet Uslu, protokol üyeleri, daire müdürleri ile ilçe halkı katıldı.


  ETİKETLER:

  kitap

  ,

  Belediye

  ,

  Protokol

  ,

  Daire

  ,

  ilçe

  ,

  jandarma

  ,

  silah