KMÜ BESYO, özel yetenek sınavıyla öğrenci alacak

KMÜ BESYO, özel yetenek sınavıyla öğrenci alacak
KMÜ BESYO, özel yetenek sınavıyla öğrenci alacak
KARAMAN (AA) - Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokuluna (BESYO) özel yetenek sınavıyla öğrenci...

KARAMAN (AA) - Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokuluna (BESYO) özel yetenek sınavıyla öğrenci alınacak. 

Üniversiteden yapılan açıklamada, ön kayıtların 5 Temmuz'da sona ereceği belirtildi.

Yüksekokulun Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği bölümüne milli sporcu kontenjanıyla gelen 10 öğrenci de dahil toplam 60 öğrenci alınacağı ifade edilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Spor Yöneticiliği bölümünün normal ve ikinci öğretimlerine ise 15'er bayan ve 25'er erkek olmak üzere 40'ar öğrenci alınacak. Buna göre genel toplamda KMÜ Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokuluna 2015-2016 eğitim-öğretim dönemi için 140 öğrenci kabul edilecek. Adaylar ön kayıt başvurularını 22 Haziran-5 Temmuz tarihlerinde 'onkayitbesyo.kmu.edu.tr' adresinden online olarak gerçekleştirebilecek. Kesin kayıtlar ise 7-10 Temmuz tarihlerinde KMÜ Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulunda yapılacak. Kesin kayıtların ardından özel yetenek sınavları da 29-31 Temmuz tarihlerinde BESYO Spor Salonunda gerçekleştirilecek."


  ETİKETLER:

  spor

  ,

  Erkek

  ,

  Yetenek

  ,

  Öğrenci

  ,

  eğitim

  ,

  2015

  ,

  kayıt