KMÜ'de elektronik imzalı diploma

KMÜ'de elektronik imzalı diploma
KMÜ'de elektronik imzalı diploma
- Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Elektronik İmzalı Diploma uygulamasını hayata geçirdi - KMÜ Rektörü Sabri Gökmen, "Türkiye'de elektronik imzalı diplomayı ilk kez uygulamaya koyan üniversite olmak bize ayrı bir gurur veriyor"

KARAMAN (AA) - Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ), Elektronik İmzalı Diploma uygulamasını hayata geçirdi.

KMÜ Rektörü Sabri Gökmen, yaptığı yazılı açıklamada, üniversitelerin çağın gerektirdiği değişimlere ayak uydurması gerektiği belirtti.

KMÜ'nün elektronik imzayı Türkiye 'de ilk defa hayata geçiren üniversite olduğunu ifade eden Gökmen, şunları kaydetti:

" Uygulama sayesinde öğrencilerin bağlı bulundukları fakülte dekanlarının, yüksekokul müdürlerinin ve üniversite rektörünün makamında bulunması gerekmeksizin dünyanın her yerinden elektronik imza yöntemi ile imzalanabilecek diplomalar, mezunlara hiç vakit kaybetmeksizin teslim edilebilecek. KMÜ sıradan değil, aranan üniversite vizyonu ile yenilikçi uygulamalara öncülük eden bir kurum olmaya devam ediyor. Öğrencilerimizin eğitim -öğretim hayatlarının yanı sıra mezun olduktan sonra da hayatlarını kolaylaştıracak bu tür uygulamalar ile onlara çözüm yolları üretmek ve yardımcı olmak amacındayız. Türkiye'de elektronik imzalı diplomayı ilk kez uygulamaya koyan üniversite olmak ise bize ayrı bir gurur veriyor."

 


  ETİKETLER:

  Türkiye

  ,

  fakülte

  ,

  eğitim

  ,

  kurum