KMÜ'de "İnsan beyninin sırları" konferansı

KMÜ'de "İnsan beyninin sırları" konferansı
KMÜ'de "İnsan beyninin sırları" konferansı
KARAMAN (AA) - Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) Gençlik İnisiyatifi Öğrenci Topluluğu tarafından "İnsan beyninin sırları" konulu konferans...

KARAMAN (AA) - Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) Gençlik İnisiyatifi Öğrenci Topluluğu tarafından "İnsan beyninin sırları" konulu konferans düzenlendi.

Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Tıp Fakültesi Fizyoloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Sinan Canan, Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı Konferans Salonu'ndaki konferansta, insan beyninin kişinin kendini geliştirmesi için gerekli olan ve yaşadığı evrendeki en karmaşık yapıya sahip nesne olduğunu söyledi.

Beynin birçok bölgesinin milyonlarca kilometre kablo ile birbirine bağlı olduğunu belirten Canan, her bireyin beyin bağlantı haritasının farklı olduğunu aktardı.

Kadın ve erkek beyinlerindeki farklardan bahseden Canan, şunları kaydetti:

"Beynin büyüklüğü ve hücre sayısının bir önemi yok, fakat erkekler daha basit düşünerek hızlı hareket eder ve erkek beyni yüksek riske göre kurgulanmıştır. Kadınlar ise daha ayrıntılı düşünür, birkaç adım sonrasını hesap eder ve risk almadan daha kesin planlamalar yapar. Erkekler daha üç boyutlu düşünür ve kısa zamanda karar verir. Kadın ve erkeğin adres tarifleri bile farklılık gösterir."


  ETİKETLER:

  spor

  ,

  Erkek

  ,

  Kadın

  ,

  Daire

  ,

  Konferans

  ,

  Öğrenci

  ,

  kültür

  ,

  beyin