KMÜ'de insan hakları konferansı

KMÜ'de insan hakları konferansı
KMÜ'de insan hakları konferansı
KARAMAN (AA) - Karaman Valiliği ve Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) işbirliğinde KMÜ Genç Girişimciler Öğrenci Topluluğu tarafından "İnsan...

KARAMAN (AA) - Karaman Valiliği ve Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) işbirliğinde KMÜ Genç Girişimciler Öğrenci Topluluğu tarafından "İnsan Haklarının Ulusal ve Uluslararası Alanda Korunması" konulu konferans düzenlendi. 

KTO Karatay Üniversitesi Hukuk Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Tuğba Bayraktar, Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı Konferans Salonunda düzenlenen konferansta, insan haklarının herkes tarafından kabul gören, değişmez bir tanımının olmadığını söyledi. 

Bayraktar, insan haklarının uzun bir süreçten geçerek günümüze geldiğini dile getirerek, şunları kaydetti:

"İnsan haklarının ırk, dil, din ayrımı gözetmeksizin kullanılabilmesi, onu diğer haklardan ayıran en temel özelliğidir. Bütün insanların haklar bakımından eşit sayılması ve insanın hakkın sahibi olarak görülmesi çok uzun yıllar almıştır. Halen de gelişmeye devam etmektedir. Kişi, dünyanın neresinde olursa olsun insan haklarından yararlanma hakkına sahiptir. Bu hakların diğer bir özelliği ise birinci muhatabının devlet olmasıdır."