KMÜ'de "Kazım Karabekir ve Spor" konferansı

KMÜ'de "Kazım Karabekir ve Spor" konferansı
KMÜ'de "Kazım Karabekir ve Spor" konferansı
KARAMAN (AA) - Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu (KMÜBESYO), 'Kazım Karabekir ve Spor' konulu konferans...

KARAMAN (AA) - Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu (KMÜBESYO), 'Kazım Karabekir ve Spor' konulu konferans düzenlendi. 

Kazım Karabekir Meslek Yüksekokulu'nda düzenlenen etkinlikte, Kazım Karabekir Paşa'nın spora ve sporcuya verdiği önemi anlatan sunumlar yapıldı. 

Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Murat Tekin, yaptığı konuşmada, Kazım Karabekir'in sadece zaferleriyle tanındığını belirtti.

Kazım Karabekir Paşa'nın spora büyük katkıları olduğunu dile getiren Tekin, "Üstün komutanlık görevinin yanı sıra Kazım Karabekir Paşa beden eğitimine ve spora büyük katkılar sağlamış değerli bir şahsiyettir. Kazım Karabekir'in bu yönlerini pek bilmeyiz fakat o, yapmış olduğu çalışmalarla spor alanında da üstün başarılara imza atmıştır" dedi.

Program, öğrencilerin binicilik ve kayak sporları ile ilgili tecrübelerini ve bilgilerini paylaşmasının ardından sona erdi. 

Konferansa, BESYO Müdürü Doç. Dr. Ahmet Zeki Ünal, Kazım Karabekir Meslek Yüksekokulu Müdürü Öğr. Gör. Abdulbaki Pınar, akademik ve idari personel ile öğrenciler katıldı. 


  ETİKETLER:

  spor

  ,

  Kayak

  ,

  Konferans

  ,

  personel