KMÜ'de kitap okuma etkinliği

KMÜ'de kitap okuma etkinliği
KMÜ'de kitap okuma etkinliği
KARAMAN (AA) - Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) Toplum Gönüllüleri Öğrenci Topluluğu tarafından kitap okuma etkinliği düzenlendi.Kitap okuma...

KARAMAN (AA) - Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) Toplum Gönüllüleri Öğrenci Topluluğu tarafından kitap okuma etkinliği düzenlendi.

Kitap okuma alışkanlığı konusunda farkındalık yaratmak amacıyla Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı fuaye alanında gerçekleştirilen etkinliğe, çok sayıda öğrenci katıldı.

Kitaplarıyla birlikte etkinlik alanına gelen öğrenciler bir saat boyunca kitap okudu. Topluluk Başkanı Kadir Balcı, yaptığı açıklamada, etkinliği kitap okuma alışkanlığı kazandırmak amacıyla düzenlediklerini söyledi.

Etkinliğin beklenen ilgiyi görmesinin kendilerini mutlu ettiğini ifade eden Balcı, şunları kaydetti:

"Günümüzde kitap okuma alışkanlığı giderek azalıyor. Kitaplar raflarda durmamalı. Topluluk olarak kitap okumanın önemine dikkat çekmek amacıyla bu etkinliği düzenledik. Elliye yakın kitapsever ile amacımıza ulaştığımızı düşünüyorum. Kitap okuma etkinlikleri, topluluğumuz tarafından sürekli hale getirilecek.  Etkinliğin diğer kurumlara da örnek olmasını istiyoruz. Kitap okumamak için hiç bir şey bahene olamaz. Yeter ki; bu alışkanlık haline getirilebilsin."