KMÜ'de "Liderlik Sırları" konferansı

KMÜ'de "Liderlik Sırları" konferansı
KMÜ'de "Liderlik Sırları" konferansı
- Türkiye Oryantiring Federasyonu Başkanı Doç. Dr. Çolakoğlu, "İdeallerinize ulaşmak için mücadele etmelisiniz. Bu mücadele esnasında kaybetmeyi de göze almanız gerekir"

KARAMAN (AA) - Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu tarafından "Liderlik Sırları" konulu konferans düzenlendi.

Türkiye Oryantiring Federasyonu Başkanı, Gazi Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Öğretim Üyesi Doç. Dr. Tekin Çolakoğlu, üniversitenin konferans salonunda düzenlenen konferansta, lider bireylerin en önemli özelliğinin kendilerine hedef koymalarından geçtiğini söyledi.

Liderlerin işinin çok zor olduğunu belirten Çolakoğlu, "Liderlerin işi çok zordur ve onlar akıllı insanlardır. Kurmaylarından her zaman yeni fikirler alırlar. Daima cesur ve kararlı olmak zorundadırlar. İdeallerinize ulaşmak için mücadele etmelisiniz. Bu mücadele esnasında kaybetmeyi de göze almanız gerekir" dedi.

Lider bireylerde planlama, örgütleme, koordinasyon gibi özelliklerin büyük önem taşıdığını ifade eden Çolakoğlu, şunları kaydetti:

"Ancak zeki insanlar diğer insanları yönetebilir. Bilgi güçtür, bilgiye sahip olmayan hiçbir birey asla başarılı olamaz. Lider, değişime kapalı bir bireyse zaman içinde kendi kendini köreltir. Lider bireylerin iyi bir önseziye ihtiyaçları vardır. Bunun yanı sıra liderler rakiplerini çok iyi tanırlar çünkü rakiplerini iyi tanıyan bireylerin eli daha güçlü olur. İyi bir lider olmak istiyorsanız asla pes etmeyeceksiniz ve sürekli çalışmaya devam edeceksiniz. İyi bir ekip kuracaksınız ve ekibinizi sadakatli insanlardan oluşturacaksınız."