KMÜ'de örgütsel değişim ve kurumsallaşma semineri

KMÜ'de örgütsel değişim ve kurumsallaşma semineri
KMÜ'de örgütsel değişim ve kurumsallaşma semineri
KARAMAN (AA) - Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) tarafından 'Örgütsel Değişim ve Kurumsallaşma' konulu eğitim semineri düzenlendi.KMÜ Genel...

KARAMAN (AA) - Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) tarafından 'Örgütsel Değişim ve Kurumsallaşma' konulu eğitim semineri düzenlendi.

KMÜ Genel Sekreteri Ahmet Tüfekci, Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı konferans salonunda düzenlenen seminerde, kurumsallığın zor bir süreç olduğunu ve birçok yapı değişimini gerektirdiğini söyledi.

Kurumsallaşmadan söz edebilmek için önce değişimden söz etmek gerektiğini vurgulayan Tüfekci, "Çalışanlar kendini o değişimin içinde bulamazlarsa bir arpa boyu mesafe kat edemezsiniz. Herkes kendisini sistemin bir parçası olarak kabul etmelidir. Kurumsallaşmada ilk adım, insanlarda bilgi ve farkındalık düzeyinin artırılmasıdır" dedi.

Kurumsallaşma adına yürütülecek değişim sürecinin kurum çalışanlarının yaşamlarının bir parçası olması gerektiğini ifade eden Tüfekci, "İyi bir kurumsallaşma yapmazsanız kurum kısa sürede yaşlanır ve ölür. O yüzden süreci yeni projeler, temalar ve değişim araçlarıyla güçlendirmeli, yeni yaklaşımları kurumsallaştırmalısınız" dedi.