KMÜ'de proje hazırlama ve proje döngüsü eğitimi verildi

KMÜ'de proje hazırlama ve proje döngüsü eğitimi verildi
KMÜ'de proje hazırlama ve proje döngüsü eğitimi verildi
KARAMAN (AA) - Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Proje ve Teknoloji Transfer Ofisi (KMÜ PTTO) tarafından 'MEVKA Proje Hazırlama ve Proje Döngüsü...

KARAMAN (AA) - Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Proje ve Teknoloji Transfer Ofisi (KMÜ PTTO) tarafından 'MEVKA Proje Hazırlama ve Proje Döngüsü Eğitimi' düzenlendi.

MEVKA Karaman Yatırım Destek Ofisi Koordinatörü Turgut Yokuş, KMÜ Mühendislik Fakültesi Konferans salonundaki eğitimde, Türkiye 'deki ajanslar ve Mevlana Kalkınma Ajansı'nın tanıtımı, ajans destekleri ve projeler hakkında katılımcılara bilgi verdi.

Ajansların yerel potansiyeli ve dinamikleri harekete geçirerek bölgesel kalkınmayı hızlandırmayı amaçlayan organizasyonlar olduğunu ifade eden Yokuş, şunları kaydetti:

"Ajanslar kamu kesimi, özel kesim ve sivil toplum kuruluşları arasında işbirliğini geliştirmek, bölgesel gelişmeyi hızlandırmak, sürdürülebilirliği sağlamak amacındadır. Ajanslar bu amacı gerçekleştirmek için teknik destek ve mali destek olmak üzere iki farklı destek politikası yürütürler. Mali destek bünyesinde de faizsiz kredi desteği, doğrudan finansman desteği ve faiz desteği gibi farklı destekler sunulur."