KMÜ'ye bin kişilik konferans salonu

KMÜ'ye bin kişilik konferans salonu
KMÜ'ye bin kişilik konferans salonu
KARAMAN (AA) - Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesine (KMÜ) bin kişilik yeni konferans salonu yapıldı.KMÜ Rektörü Prof. Dr. Sabri Gökmen, yaptığı...

KARAMAN (AA) - Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesine (KMÜ) bin kişilik yeni konferans salonu yapıldı.

KMÜ Rektörü Prof. Dr. Sabri Gökmen, yaptığı yazılı açıklamada, üniversiteye yapılan yeni bin kişilik konferans salonunun Karaman'ın önemli bir ihtiyacını karşılayacağını belirtti.

Konferans salonunun sadece üniversiteye değil tüm Karaman'ın hizmetine sunulacağını ifade eden Gökmen, şunları kaydetti:

"Üniversiteler bulundukları bölgelerin hem bilimsel hem de kültürel kurumlarıdır. Şehrimize böyle bir kültür hizmeti sunmaktan dolayı son derece memnunuz.  Karaman'daki çevirici teknolojisine sahip tek konferans salonu olan yeni salon, kızılötesi nitelikli RF sistemi sayesinde çevirmen özellikli kulaklıklar kullanılarak yabancı dillerde sunumlara da olanak tanıyor. Salon, özel bir yazılımı sayesinde tablet yoluyla bile uzaktan kumanda edilebilen görüntü ve ses sisteminin yanı sıra ayrı ayrı kontrol edilebilen ses aksesuarlarına sahip. Duvarlarında ahşap ve cam yününden akustik paneller, akustik kapı ve asma tavanı olan salon, büyük lensli ve yüksek çözünürlüklü projeksiyon cihazı bulunduruyor."

 


  ETİKETLER:

  Konferans

  ,

  Kapı

  ,

  kültür

  ,

  derece