Konuk ve Şeker, Karaman Kent Konseyi Toplantısı'na katıldı

Konuk ve Şeker, Karaman Kent Konseyi Toplantısı'na katıldı
Konuk ve Şeker, Karaman Kent Konseyi Toplantısı'na katıldı
- AK Parti Karaman Milletvekili Konuk: - "Serbest Bölge ve Gıda Vadisi'nin gerçekleştirilmesi için önemli bir adımı 16 Ekim'de atmış olacağız. Bizler de tecrübe ve birikimimizi seferber edeceğiz"

KARAMAN (AA) - AK Parti Karaman milletvekilleri Recep Konuk ve Recep Şeker, Karaman Kent Konseyi'nin 2. Olağan Genel Kurul Toplantısına katıldı.

Konuk, burada yaptığı konuşmada, ortak paydası Karaman olan ve gönüllü olarak şehrin gelişimi için çaba sarf eden Kent Konseyi üyeleriyle bir arada olmaktan mutluluk duyduğunu ifade etti.

Kentte 16 Ekim'de yapılacak "Serbest Bölge ve Gıda Vadisi Çalıştayı" ile ilgili bilgi veren Konuk, söz konusu projenin Karaman'ın ekonomik anlamda gelişimine katkı sağlayacağını belirtti.

Projeyi hayata geçirirken siyasetten güç alacaklarını, ancak toplumun her kesimini, hatta bölgesel anlamda bölge illerini de içine alan ciddi bir sinerji oluşturacaklarını anlatan Konuk, şunları kaydetti:

"Serbest Bölge ve Gıda Vadisi'nin gerçekleştirilmesi için önemli bir adımı 16 Ekim'de atmış olacağız. Bizler de tecrübe ve birikimimizi seferber edeceğiz. Biz serbest bölgeyi büyük bir projenin parçası olarak görüyoruz. Bu çalıştayı da Karaman'ın ekonomik olarak bir sıçrama yapabilmesi için hepimizin akıl terleteceği bir ortam olarak görüyoruz. Bu çalıştayda tek amaç serbest bölge konusunda karar vermek değildir. Bu çalıştayın amacı Serbest Bölge'nin de bir parçası olacağı büyük bir projeyi inşa etmektir. Serbest Bölge, bu büyük projenin küresel pazarlarla iç pazarlara daha güçlü açılmamızı ve Karaman'ı yatırım için cazip hale getirecek, Karaman ekonomisine ilave finansman imkanı sağlayacak bir parçasıdır."

AK Parti milletvekilleri Konuk ve Şeker, vatandaşların kendilerine gösterdiği ilgiden çok memnun olduklarını ifade ederek, seçmenlerin 1 Kasım seçimlerinde tercihlerini istikrardan yana kullanıp, AK Parti'yi tek başına güçlü bir şekilde iktidara taşıyacaklarına inandıklarını dile getirdi.