Milletvekili genel seçimi

Milletvekili genel seçimi
Milletvekili genel seçimi
- AK Parti Karaman milletvekili adayı Konuk: - "Kimse merak etmesin, AK Parti'siz hükümet olmaz. Tablo ortada. AK Parti şu veya bu şekilde iktidarda olmak zorunda. Öyle de olacak"

KARAMAN (AA) - AK Parti Karaman milletvekili adayı Recep Konuk, "Kimse merak etmesin, AK Parti 'siz hükümet olmaz. Tablo ortada. AK Parti şu veya bu şekilde iktidarda olmak zorunda. Öyle de olacak" dedi.

Resmi olmayan sonuçlara göre milletvekili seçilen Konuk, Aktekke kent meydanında toplanan partililerle bir araya geldi.

Konuk, burada yaptığı konuşmada, 12 yıldır iktidarda kalıp, hala birinci parti olmanın, kolay bir olmadığını söyledi. 

 Birçok siyasi partinin muhalefette olmasına rağmen oy kaybettiğini ifade eden Konuk, "Muhalefette olmalarına rağmen birinci parti olamadılar. İktidarların özelliğidir. İktidarlar yıpranır. Ama buna rağmen AK Partimiz, gerek o malum medyanın, gerekse sermaye çevrelerinin, gerekse adını buradan söyleyemeyeceğim o şer odaklarının ittifakına rağmen birinci parti oldu" diye konuştu.

Seçimde kendilerine destek veren herkese teşekkür eden Konuk, şunları kaydetti:

"Kimse merak etmesin, AK Parti'siz hükümet olmaz. Tablo ortada. AK Parti şu veya bu şekilde iktidarda olmak zorunda. Öyle de olacak. Biz Karaman'ın milletvekiliyiz. Bu saatten sonra bütün Karaman'ı temsil etmekle mükellefiz. Karaman'da 2014 seçimlerinde yüzde 54 oy almıştık. Partimiz şimdi bu oyu yüzde 57'ye çıkardı. Özellikle gönül coğrafyamız bizden çok şey bekliyor. Bizi bekleyen inanç dünyamız, bizden çok şey bekliyor. Bizlere yaptığınız katkıya, katılıma gönülden teşekkür ediyorum."