Milletvekili genel seçiminin ardından

Milletvekili genel seçiminin ardından
Milletvekili genel seçiminin ardından
- AK Parti'den Karaman milletvekili seçilen Recep Konuk ve Recep Şeker mazbatasını aldı

KARAMAN (AA) - Karaman'da, 25. Dönem Milletvekili Genel Seçimi'nde AK Parti 'den milletvekili seçilen Recep Konuk ve Recep Şeker mazbatasını aldı.

Karaman Adliyesine giderek Adli Yargı İlk Derece Mahkemesi Adalet Komisyonu Başkanı Kadir Gezici'den mazbatalarını alan Konuk ve Şeker, AK Parti İl Teşkilatında partililerle bir araya geldi.

Konuk, burada yaptığı konuşmada, partisinin oyunu korumada Karaman'ın birinci sıraya yerleştiğini söyledi. 

Milletin AK Parti'den çok beklentisinin olduğunu vurgulayan Konuk, "Ülkemiz adına çok farklı beklentiler var. Türkiye 'de kaos bekleniyor. Ülkede başka şeyler bekleniyordu. Bu millet üzerine düşeni yaptı, seçim sınavını da geçti" diye konuştu.

- "AK Parti'nin önünü kesmek için projeler yaptılar"

AK Parti'nin her seçimden birinci parti olarak çıktığını ifade eden Konuk, şunları kaydetti:

"Parti olarak çok istenilen bir sonucu alamadık ama uzun süre iktidarda kalmanın kesinlikle zorlukları vardır. Onun yıpranmayla ilgili mutlaka sonuçları olur. AK Parti'nin 13 yıla rağmen birinci parti çıkmasının da çok büyük bir başarı olduğunu tekrar insanlar gündemlerine aldılar. 'AK Parti giderse gitsin'e rağmen alınmıştır bu birincilik. Sadece iktidar olmak için değil, AK Parti'nin önünü kesmek için projeler yaptılar. Yüzde 41 düşük bir rakam değil. Biz bundan sonuç çıkaracağız. Nerede eksik yaptık onları düzelteceğiz."

Şeker ise genel seçimlerde Karaman'ın elinden gelenin en iyisini yaptığını belirtti.

Önümüzdeki dönemde gece gündüz çalışacaklarını dile getiren Şeker, "Oy oranını 2011 seçimlerine baktığımız zaman en az düşüren il olarak yine birinci sıradayız. 2014 seçimlerine göre baktığımızda da oyunu artırabilen nadir illerden bir tanesiyiz. Karaman iller arasında çok iyi bir yere gelecek. Ülkemizde diğer iller arasında önde olacak. Ümmetin beklentisini de karşılayacak duruma gelecek" ifadelerini kullandı.