Miraç Kandili

Miraç Kandili
Miraç Kandili
- Karaman Valisi Murat Koca: "Miraç gibi hikmetli bir yolculuğu andığımız ve anladığımız bu mübarek gecenin kıymetini bilelim"

KARAMAN (AA) - Karaman Valisi Murat Koca, Miraç Kandili dolayısıyla mesaj yayımladı.

Koca, mesajında, mübarek üç aylardan ilki olan ve Recep ayı içerisinde yer alan Miraç Kandilini karşılamanın tarifsiz sevincini yaşadığını belirtti.

Miraç'ın Hz. Muhammed'in ihsan ve ikram dolu mucizevi bir yolculukla Cenab-ı Hakk'ın yüksek huzuruna kabul edildiği kutlu yolculuğun adı olduğunu ifade eden Koca, şunları kaydetti:

"Gönüllerimizin müstesna bir coşku yaşadığı bu mübarek gecede, Efendimizin kutlu yolculuğunun anlamını kavramaya, insan olarak vazifelerimizi yerine getirmeye çalışarak, bu gece vesilesiyle, insanları birbirine yaklaştıracak, sevgi ve kardeşlik iklimini sağlayacak tavırlar sergilemenin yollarını aramalıyız. Miraç gibi hikmetli bir yolculuğu andığımız ve anladığımız bu mübarek gecenin kıymetini bilelim. Rabbimize olan imanımızı, Peygamberimize olan bağlılığımızı, namaza olan muhabbetimizi tazeleyelim. Eşref-i mahlukat olmanın bilinciyle daha ferasetli bir bakış, daha merhametli bir lisan, daha güzel bir ahlak , daha ümitvar bir yürek, daha huzurlu bir dünya için dualarımızı miraca gönderelim."


  ETİKETLER:

  Dünya

  ,

  Ahlak

  ,

  Gece

  ,

  dolu