Okullarda kuru üzüm dağıtımı

Okullarda kuru üzüm dağıtımı
Okullarda kuru üzüm dağıtımı
KARAMAN (AA) - Karaman'da ilkokullarda kuru üzüm dağıtımına başlandı.Milli Eğitim Bakanlığı, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı...

KARAMAN (AA) - Karaman'da ilkokullarda kuru üzüm dağıtımına başlandı.

Milli Eğitim Bakanlığı, Gıda , Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı işbirliğiyle yürütülen program kapsamında Karaman'da okullarda öğrencilere kuru üzüm dağıtıldı.

Karaman Valisi Murat Koca, Dede Korkut İlkokulu'nda düzenlenen dağıtım programında, okullarda haftanın iki günü üzüm dağıtımının yapılacağını söyledi.

Üç günde ise süt dağıtımının yapılacağını hatırlatan Koca, " Milli Eğitim Bakanlığı , Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı işbirliği ile okullarda üzüm dağıtımına başlandı. Dağıtılan kuru üzümle çocuklarımız çok daha sağlıklı beslenmiş olacaklar" dedi.

Karaman Halk Sağlığı Müdürü Ali Rıza Altunsoy da kuru üzümün çocukların kan yapısını artıracağını dile getirerek, dağıtılan demir haplarının yanında dağıtılan kuru üzümle birlikte ileride erişkin seviyede bütün insanların kan seviyesini artıracağını vurguladı. 

İl Milli Eğitim Müdürü Asım Sultanoğlu ise Karaman'da kuru üzüm dağıtımından 20 bin öğrenicinin yararlanacağını belirtti.

Karaman Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Ahmet Haşim Keskin de üzümün içerisinde bulunan vitaminlerin çocukların gelişiminde önemli rol oynadığını kaydetti.