Palyatif Bakım Merkezi açıldı

Palyatif Bakım Merkezi açıldı
Palyatif Bakım Merkezi açıldı
KARAMAN (AA) - Karaman Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliğine bağlı Karaman Devlet Hastanesi'nde 10 yataklı Palyatif Bakım Merkezi törenle...

KARAMAN (AA) - Karaman Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliğine bağlı Karaman Devlet Hastanesi'nde 10 yataklı Palyatif Bakım Merkezi törenle hizmete açıldı.

Karaman Valisi Murat Koca, açılışta yaptığı konuşmada, devletin doğumdan ölümüne kadar insanlara hizmet verdiğini söyledi. 

Koca, merkeze katkıda bulunanlara teşekkür ederek, "Devletimiz her alanda insanlarımızın ihtiyaçlarını gideriyor. Bugün burada açmış olduğumuz bu bakım merkezi de bunun en güzel göstergesi. Ben bu imkanı oluşturan, emek veren tüm sağlık çalışanlarına teşekkür ediyorum. Hastalarımıza da şifalar diliyorum" dedi.

Karaman Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Ayhan Erenoğlu ise Palyatif Bakım Merkezleri'nin çok anlamlı ve önemli birimler olduğunu belirtti.

Devlet Hastanesi'nde açılan birimin ülke genelinde sayılı sağlık tesislerinden biri olduğu ifade eden Erenoğlu, şunları kaydetti:

"Palyatif Bakım Merkezleri ülkemizdeki sağlık tesislerinde yeni yeni açılmaya başlandı. 'Sizin için artık yapılacak bir şey yok' denilerek evine gönderilen, aslında yapılacak bir şeylerin hala olduğu hastalara bu birimde gösterilmekte ve bakımlarıyla yakından ilgilenilmektedir. Hastanın geçirdiği zorlu dönemlerde, ağrılarını en aza indirgeyip, beslenmelerine kadar her durumları gözlemlenerek gerekli bakımları sağlanmaktadır."


  ETİKETLER:

  Kamu

  ,

  Bugün

  ,

  ülke

  ,

  hizmet