Ramazan Bayramı'na doğru

Ramazan Bayramı'na doğru
Ramazan Bayramı'na doğru
- AK Parti Karaman Milletvekilleri Konuk ve Şeker, bayram dolayısıyla mesaj yayımladı

KARAMAN (AA) - AK Parti Karaman Milletvekilleri Recep Konuk ve Recep Şeker, Ramazan Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.

Konuk, mesajında, Bayram günlerinin özel ve özellikli günler olduğunu belirtti.

Bayram günlerini dargınlıkların son bulduğu, yakın uzak herkesin kardeşlik hukukuyla birbirine sarıldığı, bayram tebriğini vesile kılarak içten kucaklaştığı günler olarak anıldığını vurgulayan Konuk, şunları kaydetti:

"Biz bayramlarda sevgimiz gibi eldekini de paylaşır, milletçe dayanışma ve yardımlaşmanın manevi hazzını tadarız. Biz bizim manevi coğrafyamızda her sene her iki bayramda da taze bir başlangıç yapar, hoşgörü ve karşılıklı muhabbet iklimini doyasıya teneffüs ederiz. Biz bayramlarda kuzeyinden güneyine, doğusundan batısına yurdun dört bir yanında aynı duygu bütünlüğünde buluşur, aynı manevi havayı teneffüs eder, aynı sevinç, coşku, heyecanı yaşar, duygu ortaklığında buluşuruz."

- Milletvekili Şeker

Şeker ise toplumu bir arada tutan en önemli yapı taşlarından biri olan bayramların, birlik , beraberlik ve kardeşliğin toplumun her kesiminde canlı olarak yaşandığı çok özel günler olduğunu ifade etti.

Bayramların her türlü güzelliğin ve mutluluğun yaşandığı, eşin, dostun, akrabanın, hastaların, büyüklerin ziyaret edildiği günler olduğunu aktaran Şeker, bayramların kırgınlıkların giderildiği; sevgi, saygı, hoşgörü ve kardeşlik duygularının yoğunlaştığı; müstesna günler olduğunu bildirdi.