Sanayi işletmelerine yıllık işletme cetveli uyarısı

Sanayi işletmelerine yıllık işletme cetveli uyarısı
Sanayi işletmelerine yıllık işletme cetveli uyarısı
KARAMAN (AA) - Karaman Bilim Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğünce, sanayi işletmelerine yıllık işletme cetveli uyarısı yapıldı.Bilim, Sanayi ve...

KARAMAN (AA) - Karaman Bilim Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğünce, sanayi işletmelerine yıllık işletme cetveli uyarısı yapıldı.

Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Ali Osman Kaşıkçı, yaptığı yazılı açıklamada, 6948 sayılı Sanayi Sicil Kanunu'na göre Sanayi Sicil Belgesi alan işletmelerin, her yıl Nisan ayı sonuna kadar Yıllık İşletme Cetveli verme zorunluluğu olduğunu belirtti.

Sanayi Sicil Belgeli işletmelerin 2014 yılı faaliyetlerinin yer aldığı yıllık işletme cetvellerini 30 Nisan 2015 günü mesai bitimine kadar bildirmeleri gerektiğini ifade eden Kaşıkçı, şunları kaydetti:

"6948 sayılı Kanunun 1. maddesi kapsamında faaliyet göstermekte olan veya yeni kurulan işletmeler de Sanayi Sicile kayıt olmak üzere İl Müdürlüğümüze en kısa sürede başvurmalıdırlar. Ayrıca, Sanayi Sicil affından yararlanmak amacıyla sistem üzerinden müracaat edip, resmi evraklarını henüz İl Müdürlüğümüze ulaştırmayan başvurulara İl Müdürlüğümüzce herhangi bir işlem yapılamadığından bu müracaat sahiplerinin de işlemlerini tamamlamaları gereklidir. Aksi takdirde sistem kayıtlarının eksik evrak nedeniyle İl Müdürlüğümüzce reddedilmesi sözkonusu olacaktır. 2014 yılı faaliyetlerinin yer aldığı Yıllık İşletme Cetvelini belirtilen tarihe kadar vermeyen ve vize işlemlerini yaptırmayan sanayi işletmelerinin Sanayi Sicil Belgeleri geçersiz sayılacağından bu belge ile sağlanan haklardan yararlanamayacakları gibi, aksi takdirde belirtilen sorumluluklarını yerine getirmeyenler ile birlikte 835 liralık idari para cezasına da muhatap olacaklardır."


  ETİKETLER:

  teknoloji

  ,

  Para

  ,

  Bilim

  ,

  sanayi

  ,

  belge

  ,

  Resmi

  ,

  2015

  ,

  kayıt