Sarı Çiçek parkı yenileniyor

Sarı Çiçek parkı yenileniyor
Sarı Çiçek parkı yenileniyor
- Karaman Belediyesi Sarı Çiçek parkında düzenleme ve yenileme çalışmalarına başladı

KARAMAN (AA) - Karaman Belediyesi Sarı Çiçek parkında düzenleme ve yenileme çalışmalarına başladı.

Çalışmaları yerinde inceleyen Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan, burada gazetecilere yaptığı açıklamada, geçtiğimiz yıl Karaman genelindeki tüm parklarda yenileme çalışması başlattıklarını söyledi.

Daha yeşil ve daha modern bir Karaman hedefi için yola çıkarak on binlerce ağaç ve çiçeği toprakla buluşturduklarını ifade eden Çalışkan, şunları kaydetti:

"Vatandaşlarımızın daha temiz ve sağlıklı bir çevrede yaşamaları adına faaliyetlerini sürdüren Park Bahçe Müdürlüğümüz, il genelindeki bakımsız parklarda yeşillendirme ve peyzaj düzenlemelerine hızla devam ettiriyor. Yürütülen çalışmalarla mevcut parklarımızdaki fiziki yapının yanı sıra, çocuk oyun grupları ve kent mobilyaları yeniden elden geçiriliyor. Halkımızın refahı ve yeşil alanlardan daha fazla yararlanmaları için başlattığımız park düzenleme çalışmaları diğer mahallelerde de devam edecek. Bu anlamda şu anda ihtiyaçlara tam olarak cevap veremeyen Sarı Çiçek parkında çalışma başlatıldı. Kısa sürede burası mahalle halkının vazgeçilmezlerinden olacak."