Savcı Kiraz'ın şehit edilmesinin birinci yılı

Savcı Kiraz'ın şehit edilmesinin birinci yılı
Savcı Kiraz'ın şehit edilmesinin birinci yılı
- Karaman Baro Başkanı Yılmaz: - "Cumhuriyet savcımıza yönelik yapılan terör saldırısı adaletin tecellisi için her türlü fedakarlıkla çalışan, hukukun üstünlüğüne inanan, yargı mensuplarına yönelik bir sindirme, bir gözdağı verme, korkutma girişimidir"

KARAMAN (AA) - Karaman Baro Başkanı Oktay Yılmaz, Cumhuriyet Savcısı Mehmet Selim Kiraz'ın geçen yıl Çağlayan adliyesinde şehit edilmesine ilişkin "Cumhuriyet savcımıza yönelik yapılan terör saldırısı adaletin tecellisi için her türlü fedakarlıkla çalışan, hukukun üstünlüğüne inanan, yargı mensuplarına yönelik bir sindirme, bir gözdağı verme, korkutma girişimidir" dedi.

Yılmaz, Cumhuriyet Savcısı Kiraz'ın şehit edilmesinin birinci yılı nedeniyle yazılı bir mesaj yayımladı.

Mesajında hukuk camiası olarak acıyı halen yüreklerinde hissettiklerini bildiren Yılmaz, aradan geçen zaman içerisinde terörle mücadele ve adalet dağıtmadaki kararlılıklarından hiç bir eksilme olmadığını belirttti.

Kiraz'a yapılan saldırının, onun şahsında tüm yargı mensuplarına ve yargı çalışanlarına yapılan bir eylem olduğunu vurgulayan Yılmaz, şunları kaydetti:

"Cumhuriyet savcımıza yönelik yapılan terör saldırısı adaletin tecellisi için her türlü fedakarlıkla çalışan, hukukun üstünlüğüne inanan, yargı mensuplarına yönelik bir sindirme, bir gözdağı verme, korkutma girişimidir. Alçakça ve pervasızca yapılan bir saldırıdır. Bu terör saldırısının arkasındaki zihniyeti biliyoruz. Bu zihniyet, insanlık suçu olan terör ile ulaşılmak istenen kargaşa ve kaos ortamını hedeflemektedir. İnşallah caydırıcı ve sert tedbirler alınarak bu elim vakalar bir daha tekerrür etmez. Bu vesile ile terör saldırıları sonucu şehit düşen yargı mensuplarına, kahraman güvenlik güçlerimize ve sivil vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, gazilerimize acil şifalar dilerim."