Tarihi taş bina turizm merkezi olacak

Tarihi taş bina turizm merkezi olacak
Tarihi taş bina turizm merkezi olacak
KARAMAN (AA) - İsmetpaşa Caddesi'nde bulunan ve Karaman Belediyesi tarafından yeniden düzenlenen tarihi Taş Bina, "Karaman Turizm Merkezi" oluyor....

KARAMAN (AA) - İsmetpaşa Caddesi'nde bulunan ve Karaman Belediyesi tarafından yeniden düzenlenen tarihi Taş Bina, "Karaman Turizm Merkezi" oluyor.       

Çalışmaları inceleyen  Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, Taş Bina'nın Karaman kent tarihinin ve kültürünün en önemli eserlerinden birisi olduğunu söyledi.

Kentin tarihi yapılarından birisi olan Taş Bina'nın,  Anadolu 'un ilk belediye binası olması ile de ayrı bir önem taşıdığını ifade eden Çalışkan, şunları kaydetti:

"Bu bina Karaman'ın önemli simgelerinden birisidir. Kültüre ve tarihe ev sahipliği yapan bu binamızı, artık turizm merkezi yapacağız. Çünkü bu kadar tarihe ve kültüre ev sahipliği yapmış görkemli bir değerimize turizm merkezi olmak yakışır. Turizmin gelişmesine, böyle katkı sağlamış olacağız. Taş Bina, merkezi bölgede bulunması nedeniyle çok avantajlı bir durumda. Burada yerli ve yabancı turistleri ağırlayacağız. Karaman'a dair ne varsa burada sergileyeceğiz. Karaman'ı bir turizm merkezi haline getirmek için gereken bütün çalışmaları yapacağız."


  ETİKETLER:

  Anadolu

  ,

  Turizm

  ,

  Belediye

  ,

  kent

  ,

  BİNA