Terör saldırılarına tepkiler

Terör saldırılarına tepkiler
Terör saldırılarına tepkiler
KARAMAN (AA) - Karaman'daki 4 siyasi parti, terör olaylarına ilişkin ortak bildiri yayımladı. AK Parti Karaman Milletvekili Recep Şeker, AK Parti İl...

KARAMAN (AA) - Karaman'daki 4 siyasi parti, terör olaylarına ilişkin ortak bildiri yayımladı. 

AK Parti Karaman Milletvekili Recep Şeker, AK Parti İl Başkanı Nazmi Ünlü, CHP İl Başkanı İsmail Atakan Ünver, Saadet Partisi İl Başkanı Şaban Şahin, MHP İl Başkan Yardımcısı Durmuş Yıldızbaş, Polisevi'nde bir araya gelerek, teröre tepki gösterdi.

Son günlerde yaşanan terör olayları kınanarak, birlik ve beraberlik vurgusunun yapıldığı bildiride, şu ifadelere yer verildi:

"Bu zor günlerde Karaman'da faaliyet gösteren siyasi partilerden AK Parti, CHP, MHP, SP temsilcileri olarak parti ayrımı gözetmeksizin birlik ve beraberlik içerisinde olduğumuzu kamuoyuna ilan ediyor, üzerimize düşen her türlü görevi yerine getirmeye hazır olduğumuzu belirtiyoruz. Milletimizin geçmişte olduğu gibi bugün de teröre ve teröre destek verenlere karşı birlik ve beraberlik içerisinde duracağına, bu ülkenin kardeşlik iklimine katkı sağlayan değerli Karamanlı vatandaşlarımızın da teröre, terör örgütlerine ve terör olaylarına karşı ortak tavır sergileyeceğine inancımız tamdır. Tüm dünya bilmelidir ki bu aziz vatan ve ay yıldızlı bayrak, Türk milletinin en kutsal değerleri olarak varlığından hiçbir ödün vermeden, canımız pahasına sonsuza dek savunulmaya devam edilecektir."

- "Bu birlikteliğin örnek olmasını istiyoruz"

Milletin ve devletin, oyunları bozacak kadar güçlü ve irade sahibi olduğu vurgulanan bildiride, şunlar kaydedildi:

"Terör örgütünün eylemlerine karşı çıkmak herkesin ortak görev ve sorumluluğudur. Yine unutmamalıyız ki, terör örgütünün asıl amacı ülkede bir korku iklimi oluşturarak, Türk halkının sağduyusunu azaltmak ve karşılıklı nefreti beslemektir. Terörün bu amacına ulaşmasını engellemek için bu tür saldırılar karşısında halkımızın birlik ve beraberliğine daha da sahip çıkacağından, ortak vicdan ve akıl ile davranacağından kuşkumuz yoktur. Bizler siyasi parti temsilcileri olarak Karaman'da oluşturduğumuz bu birlikteliğin tüm ülkemiz genelinde örnek olmasını istiyoruz."

Ülkenin her zamankinden daha fazla birlik ve beraberliğe ihtiyaç duyduğu süreçte, şehitler üzerinden yapılacak siyasetten uzak durarak, taşkınlık, nefret söylem ve eylemlerinin yerine sağduyu ile hareket ederek, kardeşliğe zarar verecek her türlü provokatif eylem ve gösterilerden uzak durulması gerektiğinin altı çizilerek, "Gözünü kırpmadan ülkesini savunan güvenlik güçlerimizin sarsılmaz cesareti önünde gururla ve saygı ile eğiliyor, şehitlerimize Allah'tan rahmet, yakınlarına ve aziz milletimize sabır ve başsağlığı diliyoruz. Yaralanan asker ve polislerimize Allah'tan acil şifalar diliyoruz. Bu terörü yapanları, arkasında duranları, destekleyenleri Karaman halkı adına tel'in ediyoruz. Tüm bu saldırılar kardeşliğimizi ayrıştırmayacak, aksine pekiştirecektir. Karaman halkımızı sağduyuya davet ediyoruz" ifadelerine yer verildi.