Türk Polis Teşkilatının 170. kuruluş yıl dönümü

Türk Polis Teşkilatının 170. kuruluş yıl dönümü
Türk Polis Teşkilatının 170. kuruluş yıl dönümü
KARAMAN (AA) - Karaman'da Türk Polis Teşkilatı'nın 170. kuruluş yıl dönümü törenle kutlandı.Hava şartları dolayısıyla törenler Yunus Emre konferans...

KARAMAN (AA) - Karaman'da Türk Polis Teşkilatı'nın 170. kuruluş yıl dönümü törenle kutlandı.

Hava şartları dolayısıyla törenler Yunus Emre konferans salonunda yapıldı. Törene, Karaman Valisi Murat Koca, Jandarma Kıdemli Albay Mustafa Akış, Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan, daire amirleri, emniyet mensupları ve vatandaşlar katıldı.

Tören, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı.

İl Emniyet Müdürü Mehmet Şahne, yaptığı konuşmada, Emniyet Müdürlüğü'nün vatandaş odaklı bir hizmet anlayışı ile çalıştığını söyledi.

Özveri ve gayretle çalışmaya devam edeceklerini ifade eden Şahne, "İlimizin Türkiye 'nin en huzurlu ve güvenli illerinden biri olma başarısını göstermesinde, bugüne kadar ki gayretli çalışmalarımız şüphesiz göz ardı edilemez. Gayretli çalışmalarından dolayı her rütbedeki personelimi ayrı ayrı tebrik eder çalışmalarında başarılar dilerim" dedi.

Konuşmanın ardından 10 Nisan Polis Günü dolayısıyla düzenlenen şiir, kompozisyon ve resim yarışmalarında dereceye giren öğrencilere hediyeleri takdim edildi.

Program geçit töreni ile sona erdi.