Vali Koca, engelli sporcuyu ödüllendirdi

Vali Koca, engelli sporcuyu ödüllendirdi
Vali Koca, engelli sporcuyu ödüllendirdi
KARAMAN (AA) - Karaman Valisi Murat Koca, Mersin'de düzenlenen Bedensel Engeliler Türkiye Yüzme Şampiyonası ve Milli Takım seçmelerinde başarılı olan...

KARAMAN (AA) - Karaman Valisi Murat Koca, Mersin 'de düzenlenen Bedensel Engeliler Türkiye Yüzme Şampiyonası ve Milli Takım seçmelerinde başarılı olan Neslihan Kılıçoğlu'nu ödüllendirdi.

Mersin'de 27-28 Aralık 2014 tarihleri arasında yapılan Türkiye Bedensel Engelliler Türkiye Şampiyonası ve milli takım seçmelerine düzenlenen yarışmalarda, Karaman Vali Ali Akan İlkokulu 4. sınıf öğrencisi Neslihan Kılıçoğlu, 100 metre sırtüstünde ve 100 metre kurbağalama kategorilerinde Türkiye şampiyonluğunu elde ederken, 50 metre serbest dalda ise Türkiye üçüncülüğünü elde etti.

Bedensel Engelliler Türkiye Şampiyonu olan ve Milli Takıma seçilerek büyük bir başarı elde eden Neslihan Kılıçoğlu ve Antrenörü Aziz Hopyar, Vali Murat Koca'yı makamında ziyaret etti.

Koca, Neslihan Kılıçoğlu'nun Mersin'de düzenlenen yüzme şampiyonasındaki başarısının Karaman adına gurur verici olduğunu ifade etti.

Bu tür sportif başarıların aynı zamanda tarihi, kültürel ve doğal güzellikleriyle köklü bir geçmişe sahip olan Türkçe'nin başkenti Karaman'ın tanıtımına büyük katkı sağlayacağını belirten Koca, organizasyonda Karaman'ı en iyi şekilde temsil ederek şampiyonluk kürsüsüne çıkan ve milli takıma davet edilen şampiyon sporcuyu ve antrenörünü kutlarken başarılarının devamını diledi.

Kılıçoğlu ise organizasyonda hem şampiyon olarak hem de milli takıma seçilmesi nedeniyle büyük bir mutluluk yaşadığını dile getirerek, Mersin'de düzenlenen şampiyonanın kendisi açısından önemli fırsat olduğunu ve bu fırsatı iyi değerlendirdiğini belirtti.

Konuşmaların ardından Vali Koca, sporcu Kılıçoğlu'nu tebrik ederek altınla ödüllendirdi.


  ETİKETLER:

  Türkiye

  ,

  Mersin

  ,

  Fırsat

  ,

  şampiyon

  ,

  Aralık