Yurtta kış

Yurtta kış
Yurtta kış
-İç Anadolu Bölgesi'ni Akdeniz'e bağlayan Sertavul geçidinde kar yağışı ve tipiden dolayı ulaşım güçlükle sağlanıyor -Kar yağışı nedeniyle taşımalı eğitim kapsamındaki öğrenciler için okullar 1 gün tatil edildi

KARAMAN (AA) -  İç Anadolu Bölgesi'ni Akdeniz 'e bağlayan Sertavul geçidinde kar yağışı ve tipiden dolayı ulaşım güçlükle sağlanıyor.

Karaman'da gece saatlerinde başlayan ve halen etkisini sürdüren kar yağışı, hayatı olumsuz etkiledi. Kentte her yer adeta beyaza bürünürken, kar kalınlığı merkezde 20 santimetreye ulaştı.

İç Anadolu Bölgesi'ni Akdeniz Bölgesine bağlayan Sertavul geçidinde yoğun kar yağışı ve tipi nedeniyle ulaşım güçlükle sağlanıyor. Ekipler araçların, zincirsiz geçişine izin vermiyor. 

Karayolları 3. Bölge Müdürlüğü 33. Şube Şefliğine bağlı ekipler, Karaman-Konya, Karaman-Mersin ve Karaman-Ereğli yollarının açık kalması için çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

- Eğitime kar engeli

Öte yandan Karaman Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan açıklamada, il merkezinde köy ve beldelerde taşımalı eğitim kapsamındaki öğrenciler için okulların bir gün tatil edildiği belirtildi.


  ETİKETLER:

  Akdeniz

  ,

  Mersin

  ,

  KONYA

  ,

  Anadolu

  ,

  Ulaşım

  ,

  Tatil

  ,

  Köy

  ,

  Gece

  ,

  eğitim

  ,

  kar