10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü ve Atatürk Haftası

10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü ve Atatürk Haftası
10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü ve Atatürk Haftası
- Kars Valisi Özdemir, bir mesaj yayımladı

KARS (AA) - Kars Valisi Günay Özdemir, Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün vefatının 77'nci yıldönümü dolayısıyla mesaj yayımladı.

Vali Özdemir, mesajında, istiklal mücadelesinin önderi ve Cumhuriyetin kurucusu, büyük devlet adamı Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü vefatının 77'nci yıldönümünde milletçe bir kere daha rahmetle ve şükranla andıklarını belirtti. 

Özdemir, şunları kaydetti:

"10 Kasım, aziz milletimiz için Atatürk'ü anma günü olduğu kadar, aynı zamanda O'nun ideallerini gerçekleştirme konusundaki kararlılığı gösterme günüdür. Aziz milletimiz, yüksek bir ruh ve şuurla sahip çıktığı Cumhuriyeti, daha iyi bir geleceğe taşıma azim ve kararlılığında olacaktır. Ülkemizi daha güçlü, daha müreffeh, daha etkin, uluslararası sorunlarda sözü dinlenir bir ülke haline getirme yolunda atılan her adım, Atatürk'ün aziz hatırasına yapılacak en anlamlı saygı ifadesi olacaktır. Bu duygu ve düşüncelerle; büyük önder Atatürk'ü, milli mücadelemizin kahramanlarını, aziz şehit ve gazilerimizi rahmet, minnet ve şükran duygularımla anıyorum. Ruhları şad, mekanları cennet olsun."