10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü
10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü
KARS (AA) - AK Parti Kars İl Başkanı Ali Şakir Yurdakoş, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla mesaj yayımladı.Yurdakoş, mesajında, tarafsız,...

KARS (AA) - AK Parti Kars İl Başkanı Ali Şakir Yurdakoş, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla mesaj yayımladı.

Yurdakoş, mesajında, tarafsız, özgür, ilkeli ve basın ahlak kurallarına uyan bir medyanın, toplumsal kalkınmanın ve gelişmenin sağlanmasında önemli bir yeri olduğunu belirtti.

Demokratik bir ülkenin vazgeçilmez unsurlarından birinin de bağımsız basın olduğunu kaydeden Yurdakoş, mesajında şu ifadelere yer verdi:

"Ülkemizin demokratikleşmesi, gelişmesi ve halkın bilinçlendirilmesi noktasında olduğu kadar, kurumlarla vatandaşlar arasında önemli bir köprü olması bakımından basınımızın büyük görev üstlendiği bilinen bir gerçektir. Gazeteciliğin var olabilmesinin temel şartı da özgür haberciliktir. İlkeli ve tarafsız yayın anlayışından taviz vermeksizin, insanlara haber ve bilgi akışı sağlamak çok önemli bir görevdir. Özellikle ilimizde  gece gündüz demeksizin aktif şekilde görev yapan gazetecilerimizin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü kutlar, çalışmalarında başarılar dilerim."