10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü
10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü
KARS (AA) - Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) MYK Üyesi ve Kars Serhat Boyları Derneği Başkanı Muharrem Yıldız, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü...

KARS (AA) -  Milliyetçi Hareket Partisi ( MHP ) MYK Üyesi ve Kars Serhat Boyları Derneği Başkanı Muharrem Yıldız, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla mesaj yayımladı.

Yıldız, mesajında, basının toplumu aydınlattığını, ülkenin çağdaşlaşması yolunda büyük roller üstlendiğini, fikir, düşünce, özgürlük, demokrasi ve insan haklarının en büyük savunucusu olduğunu belirtti.

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk 'ün, "Basın Milletin Müşterek Sesidir" sözünü anımsatan Yıldız, mesajında şu ifadeleri kullandı:

"Basın özgürlüğünü kısıtlayan, engellerin ortadan kaldırılması, çalışanların haklarının yüksek standartlara kavuşturulması ve çalışma şartlarının kolaylaştırılması, Türk basınını daha da güçlü kılacaktır. Tüm basın emekçilerinin, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü kutluyor, görevleri başında hayatlarını kaybeden basın çalışanlarını rahmetle anıyorum."