18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitler Günü

18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitler Günü
18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitler Günü
KARS (AA) - Türkiye Muharip Gaziler Derneği Sarıkamış Şube Başkanı Osman Zekeriya Gül, "18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitler Günü" dolayısıyla mesaj...

KARS (AA) - Türkiye Muharip Gaziler Derneği Sarıkamış Şube Başkanı Osman Zekeriya Gül, "18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitler Günü" dolayısıyla mesaj yayımladı.

Gül, mesajında, Çanakkale Zaferi'nin 100. yıl dönümünü kutlamanın ve mukaddes vatana canlarını feda eden aziz şehitlerin gününü idrak etmenin onurunu yaşadıklarını belirtti.

Bugün bu milletin ay yıldızlı bayrağın altında huzur ve güven içerisinde başı dik olarak yaşamasının şehit ve gazilere borçlu olunduğunun bilinmesi gerektiğini ifade eden Gül, şunları kaydetti:

" Tarih boyunca verilen savaşlarda olduğu gibi Çanakkale'de, Sarıkamış'ta, Kurtuluş Savaşı'nda, Kore Savaşı'nda, Kıbrıs Barış Harekatı'nda, Doğu ve Güneydoğu'da terörle mücadele sırasında, gözlerini kırpmadan canlarını feda eden şehitlerimiz ve gazilerimizi her zaman yüreklerimizde yaşatmalıyız ve onların yakınlarını milletimize bırakılmış en kutsal emanet olarak görmeliyiz. Bütün bunlarla birlikte en önemlisi çocuklarımıza, gençlerimize bu tarihi bilincini, bu kahramanların bütün kutsal değerlerini en iyi şekilde anlatmak onlara sahip çıkılmasını sağlamaktır."