19 Eylül Gaziler Günü

19 Eylül Gaziler Günü
19 Eylül Gaziler Günü
- Kars Valisi Özdemir: "Kahraman gazilerimiz ve aziz şehitlerimizin yakınları, devletimize ve milletimize en kıymetli emanetlerdir"

KARS (AA) -  Kars Valisi Günay Özdemir, gazilerin ve şehit yakınlarının, devlet ve milletin en kıymetli emanetleri olduğunu belirtti.

Özdemir, 19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla yayımladığı mesajda, tarihin her döneminde tüm zorluklara karşı hür yaşamayı, bağımsızlık ve istiklalini canı pahasına korumayı ilke edinen Türk milletinin her bir ferdinin, bu uğurda şehit ve gazi olmayı büyük bir onur ve gurur kaynağı saydığını ifade etti. 

Türk milletinin bugün huzur içinde yaşamasının ve geleceğe güvenle bakmasının şehitler ve gaziler sayesinde olduğunu dile getiren Özdemir, şunları kaydetti: 

"Kahraman gazilerimiz ve aziz şehitlerimizin yakınları, devletimize ve milletimize en kıymetli emanetlerdir. Devletimiz, gazilerimizin saygınlıklarına yakışır imkan ve şartlara kavuşturulması, aziz şehitlerimizin emaneti olan yakınlarının sorunlarının çözümü için gayret göstermektedir. Onların her türlü meselesi ile bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da en hassas şekilde ilgilenmeye ve onlara layık oldukları kıymeti devlet ve millet olarak vermeye devam edecektir." 

 


  ETİKETLER:

  şehit

  ,

  Bugün

  ,

  eylül

  ,

  Karşı