19 Eylül Gaziler Günü

19 Eylül Gaziler Günü
19 Eylül Gaziler Günü
KARS (AA) - Sarıkamış Belediye Başkanı Göksal Toksoy, 19 Eylül Gaziler günü dolayısıyla mesaj yayımladı.Toksoy, mesajında, Sarıkamış'ta, Çanakkale'de...

KARS (AA) - Sarıkamış Belediye Başkanı Göksal Toksoy, 19 Eylül Gaziler günü dolayısıyla mesaj yayımladı.

Toksoy, mesajında, Sarıkamış'ta, Çanakkale'de yurdun dört bir yanında canını, kanını vatan uğruna akıtan şehit ve gazilerin asla hakkının ödenmeyeceğini ifade ederek, şunları kaydetti: 

"Vatan toprakları üzerinde onlardan aldığımız güç ve ilhamla, birlik ve bütünlük içinde hayatlarımızı idame ettiriyoruz. Bu bakımdan, şehit ve gazilerimize ne kadar dua etsek, ne kadar minnet ve şükran duysak azdır. Şehitlik ve gazilik, milletimizin gönlündeki en yüce ve en ulvi makamlardır. Devletini ve milletini canından aziz bilerek bu ulvi makamlara yükselmiş olan şehit ve gazilerimiz, her zaman milletimizin haklı gurur kaynağı olmuştur. Ülkemizin bağımsızlığı ile huzur ve güvenliğini muhafaza etmek için her türlü fedakarlığı ortaya koyan ve bu uğurda tereddüt etmeden canlarını feda etmeyi göze alan gazilerimiz, vatanseverliğin ve kahramanlığın yaşayan abideleridir." 


  ETİKETLER:

  Çanakkale

  ,

  şehit

  ,

  Belediye

  ,

  Vatan

  ,

  eylül

  ,

  zaman

  ,

  Birlik