19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı

19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı
19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı
KARS (AA) - Kafkas Üniversitesi (KAÜ) Rektörü Prof. Dr. Sami Özcan, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla mesaj...

KARS (AA) - Kafkas Üniversitesi (KAÜ) Rektörü Prof. Dr. Sami Özcan, 19 Mayıs Atatürk 'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.

Özcan, mesajında, 19 Mayıs 1919'un, Türk milletinin işgal kuvvetleri karşısında vatanın bütünlüğü ve bağımsızlığı için ayağa kalktığı tarih olduğunu bildirdi.

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk öncülüğünde yakılan bağımsızlık ateşinin vatan topraklarının her köşesine hızla yayıldığını aktaran Özcan, mesajında şunları kaydetti:

"Her türlü zorluğa rağmen ecdadımızın gösterdiği fedakarlık neticesinde, kenetlenerek milli mücadeleyi büyük bir azim ve kararlılıkla sürdürmüştür. Bizlere emanet edilen vatan topraklarını, bütün güzellikleriyle gelecek kuşaklara taşımak da gençlerimizin görev ve sorumluluğundadır.  Bu duygu ve düşüncelerle, ulusumuzun yolunu sonsuza dek aydınlatacak gençlerimizin ve milletimizin 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nı kutlarım."