19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı

19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı
19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı
KARS (AA) - Vali Günay Özdemir, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.Özdemir, mesajında, Mustafa Kemal...

KARS (AA) - Vali Günay Özdemir, 19 Mayıs Atatürk 'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.

Özdemir, mesajında,  Mustafa Kemal Atatürk 'ün, bağımsızlığımızın adeta miladı sayılan 19 Mayıs 1919'da Samsun'a çıkışıyla olumsuz şartlar içinde bulunan ülkenin umutlarının yeşerdiğini, milletin kurtuluşa olan inancının eyleme dönüştüğünü kaydetti.

19 Mayıs'ta Samsun'dan başlayan Mustafa Kemal Atatürk'ün önderliğinde, milletin özverisi ve bağımsızlığa olan inancıyla kararlılıkla yürütülen Kurtuluş Savaşı'nın bağımsız Türkiye Cumhuriyeti'nin kurulmasını sağladığını kaydeden Özdemir, mesajında şunlara yer verdi:

"Bu aziz vatan, Kurtuluş Savaşı'nda ecdadımızın canı, kanı pahasına gösterdiği olağanüstü ve onurlu mücadeleyle vatan olmuştur. Türkiye Cumhuriyeti devletimiz, aradan geçen zaman içinde gelişmiş bir ekonomi ve demokratik hukuk devleti olma yolunda ciddi mesafeler kat etmiştir. Bugün ülkemizin yakaladığı gelişme ivmesini yukarılara taşıyarak, demokratik, ekonomik ve siyasi açıdan gelişmiş, en ileri standartları yakalamış, mutlu ve huzurlu bir ülke olarak gelecek nesillere bırakmak hepimizin görevidir. Hedefimiz, Cumhuriyetimizin 100. yılında dünyanın en gelişmiş 10 ülkesinden biri olmaktır. Bu konuda şüphesiz en önemli görev geleceğimizin teminatı olan gençlerimize düşmektedir."